Pokemon Online

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#106 2011-10-19 20:20:04

 mitchel

Moderator

Call me!
Zarejestrowany: 2011-09-24
Posty: 205
Punktów :   
WWW

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

Teraz adminie skoro chcesz turnieje proszę cie o zrobienie walk: 2 vs 2, 3 vs 3, 4 vs 4, 5 vs 5, 6 vs 6.

Najlepiej by można było wybrać jakimi pokemonami chcesz walczyć... przykład:

Masz 4 pokemony przeciwnik ma 3. bierzesz 3 vs 3 i wybierasz 3 pokemony którymi chcesz walczyć. On ma losowo wybieraną kolejność i masz tak:
Wybierz 3 pokemony: Bulbasaur, Weedle, Pikachu, Ekans

OK/Anuluj

Wybierz 1 pokemona (Nie pokazuje przeciwnika) - Bulbasaur, Pikachu, Ekans

Przeciwnik Wystawił Zubata

Walka!
Trafił, nie, tarfił, nie, trafił, nie, nie, nie, trafił i padł!

Zubat wygrywa wybierz pokemona 2 - Pikachu, Ekans

Walka!
Trafił, nie, trafił i padł!

Pikachu wygrywa i zdobywa 9 PD! (Przeciwnik wystawił Squirtle)

Walka!
Trafił, trafił, nie, nie, nie, trafił, trafił, trafił, i padł!

Pikachu padł wybierz kolejnego pokemona - Ekans

Walka!
Trafił i padł

Ekans wygrywa i zdobył 10 PD (Przeciwnik wystawił drowzee)

Trafił, nie, trafił, trafił, trafił, nie, trafił i padł!

Ekans wygrywa i zdobywa 11 PD (Przeciwnik nie ma już pokemonów)
Po wygranej walce z graczem *** zdobywasz 21 punktów rankingowych i 1000Y.

Proszę o jak najszybsze wprowadzenie tego, bo wielu graczy chcę takie właśnie turnieje a bez tego jest trudno grać nawet 2 vs 2.

Offline

 

#107 2011-10-19 20:30:19

 Tardis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-25
Posty: 116
Punktów :   

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

Jeśli będą turnieje to może wystartuje ale uważam że to trochę za wcześnie na ich planowanie lepiej dopracować system walk kilku pokemonów i dopiero planować turnieje.

Offline

 

#108 2011-10-19 21:21:02

Vivalavit2

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-19
Posty: 4
Punktów :   

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

Charmander w grach G/S/C może się rozmnażać po zostawieniu go z Pokémonem innej płci w Daycare Center przed Goldenrod City. Pokémony, z jakimi może się rozmnażać są: Bulbasaur, Ivysaur, Venusaur, Charmander, Charmeleon, Charizard, Squirtle, Wartortle, Blastoise, Ekans, Arbok, Nidoran(F), Nidoran(M), Nidorino, Nidoking, Slowpoke, Slowbro, Cubone, Marowak, Lickitung, Rhyhorn, Rhydon, Kangaskhan, Horsea, Seadra, Magikarp, Gyarados, Lapras, Snorlax, Dratini, Dragonair, Dragonite, Chikorita, Bayleef, Meganium, Totodile, Croconaw, Feraligatr, Mareep, Flaaffy, Ampharos, Slowking, Kingdra, Larvitar, Pupitar, Tyranitar
http://wiki.pokemonpl.net/Charmander


Ja to chce ;d Fajna sprawa z rozmnażaniem.

Co do prosperowania walutą w grze, cieżko nie zauważyć, że troche to wszystko jest chaotyczne. Nawet bardzo.

Offline

 

#109 2011-10-19 21:25:18

 Tardis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-25
Posty: 116
Punktów :   

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

Ty to chcesz ale napisz jak to sobie wyobrażasz w tej grze a nie jak jest w innych grach bo to spora różnica.

Offline

 

#110 2011-10-19 23:33:53

jackos123

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-08
Posty: 21
Punktów :   

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

No więc w innym wątku dowiedziałem się, że inne generacje poków prawdopodobnie będą na innych serwach. Jeśli to prawda to uważam że ten pomysł nie byłby trafiony i równie dobrze można zrobić tak:
Każdy początkowo byłby w Kanto i w dziczy by znajdował poki właśnie z I generacji.
W zakładce miejsca pojawiłoby się nowe miejsce, a mianowicie port. Tam za 10.000 (cena może ulec zmianie ale myślę że powinna być spora) można by wynająć prom do innego regionu. Po przepłynięciu w dziczy znajdowałoby się już poki z innej, odpowiedniej generacji:
Kanto - I
Johto - II
Hoen - III
Sinnoh - IV
Unova - V
Wiem że np. w Johto można też spotkać poki z  generacji I ale tak mogłoby to być uproszczone. Oczywiście można by też dodać do tego przy okazji, że w każdym z tych regionów byłyby oddzielne ligi Wiem też że inne generacje nie wejdą w życie z dnia na dzień ale takie porządkowanie byłoby dobre i w dziczy nie byłoby bałaganu gdyż poków jest zwyczajnie za dużo na te 7 miejsc do polowania, które są dostępne. Co więcej: każdy z regionów mógłby się charakteryzować jakimiś specjalnymi rzeczami które można by znajdować w dziczach, np. w Johto - różnego rodzaju apricorny (po zebraniu iluś tam, można by wymieniać je na balle), czy też Sinnoh - nowe miejsce w dziczy tj. pustynia lodowa.
A ta zakładka by wyglądała tak:
http://img207.imageshack.us/img207/5313/portk.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/8103/rejsy.jpg

To jest tylko prowizorka. Sam pomysł na pewno wymaga jeszcze kilku poprawek ale chyba lepsze to niż oddzielne serwy na każdą generację. Oceńcie to, dodajecie własne propozycje (szczególnie jakie specjalne rzeczy mogą się dziać w każdym regionie) i nie mieszajcie mnie zaraz z błotem

Ostatnio edytowany przez jackos123 (2012-02-03 15:20:22)

Offline

 

#111 2011-10-20 00:34:13

Admin

Administrator

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 103
Punktów :   

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

waszaklasa napisał:

Ja mam kolejny pomył
Taki żeby istniała opcja oddawania pokemona innym graczom całkowicie za darmo
np kolega chce zagrać w tą grę ale na początku jest się trochę słabym więc nie jest przekonany
     więc jak powiemy koledze że możemy mu złapać i oddać jakiegoś fajnego pokemona to  kolega
    od razu tu dojdzie

Planuję zrobić coś na zasadzie możliwości wykupienia jednorazowego dodatku dla początkującego gracza przez innego trenera. Miałem pomysł żeby było to na zasadzie, że jeśli ktoś zarejestruje się przez twój link polecający możesz mu przekazać jakiegoś pokemona (ale z limitem maksymalnego levelu, który można przekazać)  i ew. jakąś kwotę pieniędzy. Częściowo zachęcałoby to graczy do rejestrowania się poprzez poleconych.

Co do zwykłego oddawania pokemonów, trzeba to przemyśleć, bo może to prowadzić do różnych przegięć ^^ Niemniej będzie jakaś możliwość przekazywania sobie pokemonów w ramach stowarzyszenia, kwestia przemyślenia na jakiej zasadzie to dokładnie się będzie odbywało.

No i rzecz jasna będzie handel, ale to osobna kwestia.

mitchel napisał:

Teraz adminie skoro chcesz turnieje proszę cie o zrobienie walk: 2 vs 2, 3 vs 3, 4 vs 4, 5 vs 5, 6 vs 6.

Zaraz, zaraz... chwilowo nie chcę turnieji, a przynajmniej nie oficjalnych ^^ Walki po kilka pokemonów muszą narazie poczekać.

O regionach już się wypowiadałem w jakimś innym temacie ^^

Offline

 

#112 2011-10-20 09:38:51

 waszaklasa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-10
Posty: 54
Punktów :   

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

jackos123 napisał:

No więc w innym wątku dowiedziałem się, że inne generacje poków prawdopodobnie będą na innych serwach. Jeśli to prawda to uważam że ten pomysł nie byłby trafiony i równie dobrze można zrobić tak:
Każdy początkowo byłby w Kanto i w dziczy by znajdował poki właśnie z I generacji.
W zakładce miejsca pojawiłoby się nowe miejsce, a mianowicie port. Tam za 10.000 (cena może ulec zmianie ale myślę że powinna być spora) można by wynająć prom do innego regionu. Po przepłynięciu w dziczy znajdowałoby się już poki z innej, odpowiedniej generacji:
Kanto - I
Johto - II
Hoen - III
Sinnoh - IV
Unova - V
Wiem że np. w Johto można też spotkać poki z  generacji I ale tak mogłoby to być uproszczone. Oczywiście można by też dodać do tego przy okazji, że w każdym z tych regionów byłyby oddzielne ligi Wiem też że inne generacje nie wejdą w życie z dnia na dzień ale takie porządkowanie byłoby dobre i w dziczy nie byłoby bałaganu gdyż poków jest zwyczajnie za dużo na te 7 miejsc do polowania, które są dostępne. Co więcej: każdy z regionów mógłby się charakteryzować jakimiś specjalnymi rzeczami które można by znajdować w dziczach, np. w Johto - różnego rodzaju apricorny (po zebraniu iluś tam, można by wymieniać je na balle), czy też Sinnoh - nowe miejsce w dziczy tj. pustynia lodowa.
A ta zakładka by wyglądała tak:
http://img207.imageshack.us/img207/5313/portk.jpg

http://img4.imageshack.us/img4/8103/rejsy.jpg

To jest tylko prowizorka. Sam pomysł na pewno wymaga jeszcze kilku poprawek ale chyba lepsze to niż oddzielne serwy na każdą generację. Oceńcie to, dodajecie własne propozycje (szczególnie jakie specjalne rzeczy mogą się dziać w każdym regionie) i nie mieszajcie mnie zaraz z błotem

Fajny pomysł tylko że każdy by chodził od razu na V generacje więc powinno się przepływać z wyspy na wyspy znaczy z generacji na generacje xD wprowadzenie wszystkich poków naraz to przesada więc 1 generacja 1 1 miesiąc ale admina by szlak jasny trafił pomysł fajny ale ceny powinny być 100 tyś
i jakieś wymaganie lv np 5 10 15 20 25 generalnie to fajny pomysł


Hej
http://pokelife.pl/pokemon.php?p=4&w=400 Nakarm głodnego smoka proszę

Offline

 

#113 2011-10-20 10:41:59

Admin

Administrator

Zarejestrowany: 2011-09-20
Posty: 103
Punktów :   

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

Dlaczego każdy by miał chodzić odrazu na V generacje? Siła pokemonów jest podobna, a nie każdemu podobają sie pokemony akuratnie z tej generacji. Ja osobiście najbardziej lubię te z pierwszej, gdzie większość poków mi się podoba, w innych generacjach to już różnie jest.

Offline

 

#114 2011-10-20 14:24:17

 Tardis

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-25
Posty: 116
Punktów :   

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

Bardzo fajny pomysł Jackos. Dodatkowo na przejście do kolejnego regionu mogły by być potrzebne wszystkie odznaki z poprzedniego. Jeśli ktoś nie chce zwiedzać każdego regionu w kolejności w jakiej robił to Ash to by sobie wybierał region do którego chce ruszyć.

Offline

 

#115 2011-10-20 16:36:21

 mitchel

Moderator

Call me!
Zarejestrowany: 2011-09-24
Posty: 205
Punktów :   
WWW

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

ja miałęm podobny pomysł.
Adminowi na pw wysyłałem.

Offline

 

#116 2011-10-20 17:03:38

jackos123

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-08
Posty: 21
Punktów :   

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

Nie wiem skąd pomysł że każdy by szedł do V generacji... Poza tym wg mnie nie trzeba by było zdobywać‡ lig koniecznie w takiej kolejności w jakiej to robił Ash (tu popieram Tardisa). Przecież w anime nie był‚o nigdy warunku: Ash musisz najpierw zdobyć odznaki z Johto, żebyś mógł‚ płynąć‡ do Hoen. Myślę™ więc, że ligi mogłyby być zdobywane w dowolnej kolejności. Powstaje natomiast pytanie czy można by zdobywać odznaki z kilku lig jednocześnie...? Osobiście uciesze się™ z czegokolwiek byleby nie było podziału typu: 1serwer - I gen, 2 - II gen itd. Fajnie że wam się podoba

EDIT: Post napisany bez polskich znaków bo jak je dałem (być może tylko u mnie) ale nie działały

Ostatnio edytowany przez jackos123 (2011-10-22 16:56:16)

Offline

 

#117 2011-10-20 17:25:13

Nagelfar

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-02
Posty: 15
Punktów :   

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

Według mnie każdy gracz na starcie powinien określić z jakiego regionu chce startować (pochodzić) w profilu byłaby taka informacja (na wypadek gdyby admin wpadł na pomysł organizacji eventów/turnieji wyłącznie dla graczy pochodzących z jakiegoś regionu).

Jak zauważył pomysłodawca powinniśmy móc przemieszczać się pomiędzy regionami jakimś środkiem transportu, który troszeczkę by kosztował lub (ja skłaniam się do tego rozwiązania) transport by kosztował niezbyt dużo ale byłoby odliczanie w ciągu którego nie moglibyśmy ani pracować ani walczyć ani chodzić do dziczy, bo przecież np. płyniemy (chociaż nad walkami zastanowiłbym się ale pod warunkiem, że więcej PA przy tym schodzi).

Odliczanie byłoby adekwatne do odległości. Pomiędzy najbliższym regionem o -1,+1 czas byłby najkrótszy, każdy kolejny skok byłby dłuższy, a więc więcej czasu potrzebowalibyśmy na dotarcie.
Rozwiązaniem skrócenia byłby np inny środek komunikacji np. samolot, czy helikopter, który skróciłby czas przejazdu/przelotu natomiast zwiększyłby koszt.
Innym rozwiązaniem najtańszym byłaby możliwość skorzystania z wodnego lub latającego poka. Dzięki temu nie wydalibyśmy ani grosza ale przejazd byłby np 2 lub 3x dłuższy od przejazdu promem.

Pozdrawiam nagel

Offline

 

#118 2011-10-21 16:27:52

Kazuua

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-14
Posty: 14
Punktów :   

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

A ja trochę z innej beczki.
Dziekuje za wprowadzenie stowarzyszeń ale czegoś mi brakuje, a mianowicie coś jak forum lub chat miedzy stowarzyszeniem.

Offline

 

#119 2011-10-21 17:58:35

 waszaklasa

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-10
Posty: 54
Punktów :   

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

Ja mam propozycje aby doszła hodowla chodzi oto że znajdowało się jajko w dziczy
albo kupowało za 5 tyś w sklepie. było by 8 rodzaj jajek jajko Łąki,Lasu,Morza,Gór,jaskini,opuszczonego miasta,wybrzeża i zwykłe zwyke kosytowalo by 1 tyś z jajka Gór wykuwa się jakiś pokemon z gór  A z jajka łąki jakiś pokemon itd
a z jajka normalnego nie wiadomo jaki pokemon morze być z łąki gór po prostu nie wiadomo jaki
Po znalezieniu/kupieniu jajka oddajemy je do hodowli cała hodowla trwa 3 dni
czas hodowli można skrócić kupując podusze-zmniejsza czas hodowli o 25% i piec - zmniejsza czas o 25%
wykluty pokemon może mieć od 1 do 5 poziomu w zależności od szczęścia
szanse na znalezienie jajka to 25% na znalezienie zwykłego jajka a innego to 5%
i to tyle
Ps co yrobi jak na klawiaturye yamiast z wzchodyi ci y itd. ?


Hej
http://pokelife.pl/pokemon.php?p=4&w=400 Nakarm głodnego smoka proszę

Offline

 

#120 2011-10-21 18:01:11

Deric

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-07
Posty: 32
Punktów :   

Re: Propozycje zmian/ulepszeń

W windowsie 7 masz na pasku taką klawiaturkę klikasz na nią i zmieniasz na Polski ( programisty ) w windowsie XP też chyba tak jest.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plwynajem autobusów Piła przedszkole Piła psychoterapia Piła